Türkiye’nin öncelikli kalkınma planları arasında lojistik ilk sıralarda yer alıyor. Bunun en önemli sebebi, lojistiğin üretimden sağlığa kadar tüm sektörlerin ayrılmaz bir parçası olması. Bu nedenle, lojistik sektörünün gelişimi neredeyse tüm sektörlerin ve ekonominin gelişimine etki ediyor.

Ülkemizin jeopolitik konumu ve küresel ticaretteki yeri başta lojistik olmak üzere önemli sektörlerde etkili politikaların uygulanması zorunluluğunu getiriyor. Bunun yanı sıra, teknolojideki hızlı dönüşüm, küresel ölçekte artan rekabet ve değişen müşteri beklentileri de ülkelerin atacağı adımlarda hem uluslararası pazarlarda avantaj sağlamaları hem de ülke ekonomisinin güçlenmesi açısından büyük rol oynuyor.

On Birinci Kalkınma Planı’nda Türkiye’nin özellikle üretimde altyapısını güçlendirerek verimliliğini artırması hedefiyle belirlenen yatay politika alanları üç başlık altında toplanıyor; hızlandırıcı, ekosistemi iyileştirici, ki lojistik bu başlık altında yer alıyor, sürdürebilirlik sağlayıcı politikalar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.
You need to agree with the terms to proceed

Menü
Whatsapp Hattı